تبلیغات
بیداری اسلامی - ملک عبدالله به زنان حق رای داد!

بیداری اسلامی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

به گزارش مسلم بلاگ به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "عبدالله بن عبدالعزیز" امروز در سخنرانی سالانه خود در مجلس مشورتی در ریاض گفت: با عضویت زنان در مجلس شورا از دوره بعد، طبق اصول شرعی موافقت می کنم.

مجلس مشورتی عربستان سعودی، 150 عضو دارد که توسط پادشاه تعیین می شوند.

ملک عبدالله اظهار داشت: زنان حق دارند از دوره بعد، برای عضویت در شوراهای محلی، و رای دادن به نامزدها، طبق اصول شرعی مشارکت کنند.

مجلس مشورتی در ژوئن گذشته، با مشارکت زنان در انتخابات آینده شوراهای محلی طبق اصول شرعی موافقت کرد. البته این موافقت شامل انتخاباتی که قرار است پنجشنبه آینده برگزار شود، نخواهد شد. این انتخابات هر 4 سال یکبار برگزار می شود.نیمی از اعضای این شوراها در انتخابات، و بقیه آنها توسط مسئولان سعودی تعیین می شوند.

پادشاه عربستان گفت: این تصمیم پس از مشورت با بسیاری از علما در هیأت علمای ارشد و دیگران در خارج از این هیأت، برای این اتخاذ شده است که ما نمی پذیریم زنان در جامعه سعودی به حاشیه رانده شوند.

تاکید پادشاه عربستان بر ضرورت حمایت از حقوق زنان درحالی مطرح می شود که زنان دراین کشور از کمترین حقوق خود محرومند؛ و حتی برای انجام ساده ترین امور در جامعه مانند رفتن به بسیاری از اماکن عمومی و یا داد و ستد و ... باید قیم خود را همراه داشته باشند.

نوشته شده در سه شنبه 5 مهر 1390 توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin